Napiš hledaný produkt

Jak si správně vybrat koženou kabelku

Jak si správně vybrat koženou kabelku

Jak si správně vybrat koženou kabelku

Proč kožené kabelky?

Kožená kabelka je nezbytnou součástí každého dámského i pánského šatníku. Patří mezi náročnější investici, avšak vydrží déle a vypadají i po letech elegantně. Kožená taška vyhovuje všem a unese většinu těžších věcí bez rozbití.

Na kabelce jsou důležité tři věci: kůže, příslušenství a šití.

Kůže

Dobrou kůži poznáte podle pružnosti. Vezměte kabelku do ruky a zkuste kůži ohýbat směrem dovnitř, směrem do středu kabelky a sledujte ostré záhyby na povrchu, které ukazují, zda není na kabelce povlak. Dobrá kůže se přirozeně pokrčí, tak jako ta naše (záhyby na kloubech).

Hovězí kůže je tlustá a rozděluje se na dvě až tři vrstvy, z nichž vrchní je nejsilnější. Střední vrstva bývá použita na levnějších taškách, které se obvykle potírají barvou. Ty se však také rychleji opotřebovávají a olupují.

Příslušenství a šití

Když dojde na kontrolu příslušenství, nejsnazší je kontrolovat zipy. Táhněte zip nahoru a dolů – čím hladší, tím lepší. Kontrola kroužků, které spojují rukojeť nebo popruh s taškou je jednoduchá – všechno je většinou lisovaný kov.

Cena

Zapamatujte si, že cena ne vždy určuje kvalitu. Jsou nekvalitní výrobky, které stojí více peněz jen kvůli své značce. V tomto případě je vhodné investovat do kvalitního výrobku.

Takže nekupujte podle názvu, ale podle kvality.

Využití

Samotná taška by měla unést vše, co potřebujete. Musí odpovídat také vašemu stylu, vaší práci. Pomáhá také utvořit elegantní vzhled.

Kabelky s velkou rukojetí

Tyto kabelky jsou určeny pro ženy, které svou tašku nosí na rameni. Jsou praktičtější, vejde se do nich mnohem více věcí a hodí se jak k formálním událostem, tak na dovolenou.

Náš tip:

Oranžovo-černá dámská kožená kabelka Holla Tote Bag / Brandy x Coal

Aktovka

Je vhodná pro právníky, účetní, inženýry, lékaře, podnikatele a další odborníky, kteří přepravují dokumenty či notebooky až do kanceláře. Nejlépe se k aktovce hodí oblek.

Hnědá kožená brašna přes rameno Holla Messenger Bag / Brandy

„Messenger bag“

Tato taška je podobná aktovce, avšak je méně formální a mnohem univerzálnější. Má popruh, takže se snadno přenáší na rameni či křížem přes rameno. Je vhodná jak do práce, tak na cestování.

Náš tip:

Páni:

 

Hnědá kožená brašna přes rameno Holla Messenger.S / Brandy

Dámy:

Hnědá dámská kožená kabelka Moon Bag / Brandy

 

Důvody, proč si pořídit kožené kabelky:

  1. Jsou unikátním doplňkem vašeho oblečení
  2. S dobrou péčí vydrží sloužit i roky
  3. Kůže vypadá ve většině případů lépe po letech, než na začátku
  4. Kožené kabelky se hodí ke všemu
  5. Jsou kvalitní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *