Napiš hledaný produkt

Jak si vybrat správný kožený pásek

Jak si vybrat správný kožený pásek

Jak si vybrat správný kožený pásek

Nošení opasku je jednou z nezbytností hlavně v pánském šatníku. Je však potřeba, abyste si vybrali ten správný opasek, který zdokonalí vaše šaty. Neladící pásky totiž dokazují nevědomost o módě a vkusu. Naštěstí základy nošení dobrých pásků nejsou těžké na pochopení a zbytek je otázka osobního vkusu.

Délka řemínku

Opasky by měly být jen pár centimetrů vlevo od upevněné spony. Občas se stává, že je řemínek zbytečně velký a máte ho omotaný okolo pasu, což je špatně, a raději byste si měli jít opasek zkrátit. Velký řemínek se objevuje zejména u pásků na neformální nošení, jsou sice flexibilnější, ale za to delší – a to nevypadá hezky.

Velikost pásku

Pásky v klasických kamenných obchodech s oblečením jsou měřeny podle velikosti kalhot. Pokud chcete, aby vám pásek dokonale padl, zvolte o dvě až tři velikosti větší opasek než kalhoty. Takže pokud nosíte velikost kalhot 34, pravděpodobně budete nosit pásek velikost 36-38. Nejjednodušší kontrola je však si pásek přímo v obchodě vyzkoušet.

Pamatujte ale na to, že čím větší váš opasek je, tím je také méně formální. Nezapomeňte, že pokud nosíte nějaké pánské doplňky (manžetové knoflíčky, kravaty), měl by váš pásek ladit k doplňkům. Jediná věc, kterou nemusíte řešit, jestli se hodí nebo ne, je váš svatební prsten.

Barva opasku

Kůže by měla zůstat kůží. Hnědé kožené boty k hnědému koženému pásku, černé boty k černému. Lesklý pásek by měl být totožný s naleštěnými botami, matný s matnými botami. Pokud se chcete obléci do více ležérního stylu, vyberte si látkové boty a k tomu látkový opasek, který můžete zakoupit ve více barevných variantách.

Naše tipy:

Pánský kožený opasek – hnědý s mosaznou sponou

Pánský kožený opasek – tmavě modrý s mosaznou sponou

Pánský kožený opasek – černý s mosaznou sponou

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *